strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Dni otwarte Funduszy Europejskich w Lublinie
2015-04-27
Lublin bierze udział w II edycji ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju "Dni otwarte Funduszy Europejskich", która promuje projekty zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych w Polsce. W całym kraju, od 7 do 10 maja, odbędą się wydarzenia prezentujące przedsięwzięcia, których nie możemy zobaczyć na co dzień.
zobacz więcej »
 
"Lublin z duszą" wolne terminy na spacery
2015-04-27
Chętnych do udziału w Spacerach “Lublin z Duszą” - zwłaszcza młodych wiekiem ale też i duchem - zapraszamy na ostatnie wolne w tej edycji terminy . Zapisy trwają na dni 6 maja, 19 maja i 18 czerwca. Zapraszamy!
zobacz więcej »
 
Korowód Międzypokoleniowy. Trasa przemarszu
2015-04-27
W najbliższą środę ulicami w centrum przejdzie Korowód Międzypokoleniowy. Na trasie przemarszu ograniczony będzie ruch kołowy.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! W weekend majowy wrócą prace na ul. Łęczyńskiej
2015-04-27
Na pierwszy weekend maja przewidziane są prace związane z dokończeniem przebudowy ul. Łęczyńskiej. Roboty będą prowadzone w porze nocnej od 30 kwietnia do 4 maja. Będzie się to wiązało z odcinkowym zamykaniem ulicy i wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na czas prowadzonych prac.
zobacz więcej »
 
Wybory Prezydenta RP - 10 maja 2015 r.
2015-04-27
Dziś, tj. poniedziałek (27 kwietnia) upływa termin zgłaszania przez wyborcę zamiaru głosowania korespondencyjnego w wyborach Prezydenta RP. Zgłoszenie może być dokonane pisemnie, telefaksem, w formie elektronicznej na adres: administracja@lublin.eu lub ustnie. Sprawy dotyczące zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego załatwiane są w Referacie Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Lublin, ul. Leszczyńskiego 20 w godzinach pracy Urzędu: 7.30-15.30. Informacje o wyborach...
zobacz więcej »
 
VI sesja Rady Miasta Lublin
2015-04-27
Sesja Rady Miasta Lublin VII kadencji odbędzie się w najbliższy czwartek (30 kwietnia). Obrady odbywać się będą w sali im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski (Ratusz, Plac Króla Władysława Łokietka 1), od godziny 9:00.
zobacz więcej »
 
Odszedł prof. Władysław Bartoszewski
2015-04-25
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana prof. Władysława Bartoszewskiego, więźnia obozu Auschwitz, żołnierza AK, działacza Polskiego Państwa Podziemnego i opozycji demokratycznej w PRL, uczestnika Powstania Warszawskiego, wybitnego działacza społecznego, historyka, pisarza, polityka, kawalera Orderu Orła Białego i Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia Prezydent Miasta Lublin oraz Przewodniczący i Radni Rady Miasta Lublin.
zobacz więcej »
 
Zatańcz ,,kaczuchy" i pomóż dzieciom
2015-04-24
,,Kaczkowy flash mob" odbędzie się w piątek (24 kwietnia) o godzinie 16.00 przed lubelskim Ratuszem. Mieszkańcy, którzy zaangażują się we wspólny taniec ,,kaczuchy" mogą wesprzeć podopiecznych lubelskich fundacji i stowarzyszeń.
zobacz więcej »
 
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - 25 kwietnia
2015-04-24
Ostatnia sobota kwietnia to kolejna okazja do skorzystania z cyklicznej zbiórki elektrośmieci w Lublinie. Już jutro (25 kwietnia) mieszkańcy Lublina będą mogli pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego za darmo w aż sześciu specjalnych punktach zbierania, a nawet bezpośrednio z domu.
zobacz więcej »
 
Targi "Styl 50+" w najbliższy weekend
2015-04-24
Targi "Styl 50 +" promujace ofertę dla osób dojrzałych i seniorów w zakresie profilaktyki zdrowotnej, aktywności społecznej, edukacji oraz zdrowego stylu życia odbędą się w najbliższy weekend (25-26 kwietnia) na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 (w godz. 9.00 - 17.00) .
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! W piątek wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskich
2015-04-22
W najbliższy piątek po ustaniu porannego szczytu komunikacyjnego wyłączona, a następnie zdemontowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskich.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.