strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Lublin miastem bez elektrośmieci
2015-02-28
Pozbądź się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W najbliższą sobotę (28 lutego) odbędzie się comiesięczna zbiórka "Moje miasto bez elektrośmieci". Mieszkańcy Lublina mogą oddać zbędny sprzęt za darmo w aż sześciu specjalnych punktach zbierania, a nawet pozbyć się go bezpośrednio z domu.
zobacz więcej »
 
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - 1 marca
2015-02-27
Święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzone jest 1 marca, w rocznicę wykonania wyroku śmierci na 7 członkach IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Święto to stanowi hołd dla żołnierzy drugiej konspiracji walczących o wolną Polskę przeciwko sowiecko-komunistycznemu zniewoleniu.
zobacz więcej »
 
Letnia edycja spacerów "Lublin z duszą"
2015-02-26
Wszystkich studentów z Lublina (a zwłaszcza tych z pierwszego roku) zapraszamy na spacery w ramach cyklu „Lublin z Duszą”. To propozycja spotkania z interesującymi ludźmi, a także okazja, aby zobaczyć miejsca, które tworzą kreatywny klimat naszego miasta. Wycieczki stanowią inspirację w planowaniu wolnego czasu, a także przy podejmowaniu różnych aktywności. Pierwsze spacery odbędą się 10 i 12 marca. Trwają zapisy.
zobacz więcej »
 
Lubelscy pedagodzy na konferencji o hazardzie
2015-02-26
Co czwarty młody Polak w wieku 15 lat i więcej w ciągu ostatnich 12 miesięcy grał w gry na pieniądze, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Centrum Badania Opinii Społecznej w latach 2011-2012. Temat hazardu i odpowiedzialności karnej został poruszony na konferencji, w której uczestniczyło 80 dyrektorów, nauczycieli i pedagogów lubelskich szkół.
zobacz więcej »
 
Nowe zasady konsultacji społecznych - drugie spotkanie publiczne
2015-02-25
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego wypracowania nowych zasad konsultacji społecznych w Lublinie. W najbliższy czwartek (26 lutego) odbędzie się drugie spotkanie publiczne w ramach prac nad nowymi zasadami konsultacji społecznych w naszym mieście.
zobacz więcej »
 
Znowelizowane ustawy wchodzą w życie
2015-02-25
Z początkiem marca wchodzą w życie nowe ustawy: Prawo o aktach stanu cywilnego, ustawa o dowodach osobistych oraz ustawa o ewidencji ludności. Wprowadzone zmiany mają ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw w urzędzie.
zobacz więcej »
 
Klaster Lubelska Medycyna inauguruje działalność
2015-02-24
50 podmiotów reprezentujących sektor publiczny i prywatny, w tym uniwersytety, jednostki naukowo-badawcze, instytucje otoczenia biznesu, szpitale publiczne, prywatne podmioty lecznicze oraz firmy z branży medycznej tworzą klaster Lubelska Medycyna. Celem klastra jest wspieranie rozwoju branży w regionie, współpracy w zakresie praktyk i nauk medycznych, ułatwianie wymiany doświadczeń, sieciowania nauki i biznesu oraz promocji lubelskich usług medycznych.
zobacz więcej »
 
Złote Karty Sportu dla dziennikarzy
2015-02-24
Prezydent Krzysztof Żuk i przedstawiciele Lubelskiego Oddziału Klubu Dziennikarzy Sportowych wręczyli Złote Karty Sportu dziennikarzom wyróżnionym za działalność w środowisku sportowym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
zobacz więcej »
 
XIV edycja Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej
2015-02-24
Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w XIV edycji Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej. Nagroda przyznawana jest corocznie instytucjiom, organizacjom społecznym i osobom za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939-1989, a także za działalność publiczną zgodną z założeniami IPN.
zobacz więcej »
 
Rewitalizacja doliny Bystrzycy
2015-02-24
Ruszają konsultacje społeczne związane z zagospodarowaniem Doliny Bystrzycy – największej przestrzeni miejskiej pod względem rekreacyjnym. Przylegający do rzeki 22 - kilometrowy odcinek jej doliny w granicach Lublina wraz z Zalewem Zemborzyckim oraz Parkami: Ludowym, Zawilcowa i Bronowice zostanie zrewitalizowany dzięki środkom UE.
zobacz więcej »
 
Lublin kolejny raz z prestiżowym wyróżnieniem fDi Magazine
2015-02-24
Miasto Lublin już po raz drugi zostało wyróżnione w elitarnym zestawieniu rankingu „Europejskie miasta i regiony przyszłości 2015/2016”. Ranking opracowany został przez opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times, fDi Magazine, które specjalizuje się w problematyce zagranicznych inwestycji bezpośrednich.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.