strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Zielone skwery w dzielnicach
2014-10-22
Park Czechów, Słomiany Rynek na Kalinie, skwery przy ul. Podhalańskiej, Gospodarczej, Wspólnej, Szelburg-Zarembiny to niektóre z nowo zaaranżowanych terenów zielonych w przestrzeni miejskiej w dzielnicach.
zobacz więcej »
 
Konferencja „Przemoc wobec dzieci – jak rozpoznawać i reagować?”
2014-10-21
W piątek (24 października) w Hotelu „FORUM” w Lublinie, od godziny 9:00 do 13:45, odbędzie się konferencja „Przemoc wobec dzieci – jak rozpoznawać i reagować?”
zobacz więcej »
 
Akcja ratowania lubelskich kasztanowców
2014-10-21
Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin informuje, iż w ramach zadania "Ratowanie lubelskich kasztanowców przed inwazja szrotówka kasztanowcowiaczka - etap jesienny" został utworzony punkt do wydawania papierowych worków dla zainteresowanych osób, które we własnym zakresie zgrabią liście kasztanowców, spakują je i zgłoszą do odbioru.
zobacz więcej »
 
Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” – edycja 2014
2014-10-21
Zakończyła się trzecia edycja Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”, którego organizatorem jest Społeczna Rada Seniorów przy współpracy z Prezydentem Miasta Lublin. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie certyfikatów odbędzie się 27 października (poniedziałek) o godz. 15.00 na Zamku Lubelskim.
zobacz więcej »
 
Odczaruj jesień życia
2014-10-21
W niedzielę (26 października) w Galerii Olimp po raz pierwszy w Lublinie odbędzie się pokaz mody Seniorów. Wydarzenie, zainicjowane przez Miasto Lublin oraz Społeczną Radę Seniorów, dedykowane jest w szczególności lubelskim seniorom. Największą atrakcją przedsięwzięcia będzie pokaz mody 60+ i 70+, podczas którego seniorzy zaprezentują kreacje na różnorodne okazje.
zobacz więcej »
 
Kongres „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”
2014-10-21
Kongres „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”odbył się 20 października 2014 r. w Krakowie. Samorządowcy, eksperci i rodziny spotkali się aby rozmawiać o pierwszych miesiącach działania wprowadzonej przez rząd Karty Dużej Rodziny oraz wyzwaniach związanych z polityką prorodzinną w Polsce.
zobacz więcej »
 
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej LUBLIN 2014
2014-10-21
W niedzielę (19 października) na Arenie Lublin zakończył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej LUBLIN 2014. Zwycięstwo wywalczyły Piłkarskie Nadzieje Motoru Lublin, pokonując w meczu finałowym BKS Lublin 4:0. Trzecie miejsce zajął zespół z Timisoary, który wygrał spotkanie z AMSPN Hetman Zamość wynikiem 2:0.
zobacz więcej »
 
Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Tbilisi i Lublinem
2014-10-20
18 października 2014 r. w Tbilisi została podpisana umowa partnerska pomiędzy stolicą Gruzji a Lublinem. Umowę podpisali Prezydent Miasta Tbilisi Davit Narmania i Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.
zobacz więcej »
 
Komentarz do wyników raportu „RANKING MIAST – IV edycja”
2014-10-20
Ranking dotyczył trwania postępowań administracyjnych w sprawach o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i pozwoleń na budowę dla budownictwa wielorodzinnego - opracowanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich.
zobacz więcej »
 
Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin rozstrzygnięty
2014-10-20
Pani Prof. Grażyna Ginalska i dr Pani Anna Belcarz, Centrum Badawczo-Rozwojowe Hajduk Group, eLeader, ZAZ Misericordia, Megatem EC-Lublin oraz Syntea to pełna lista nagród głównych w rozstrzygniętym już Konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się 17 października br. podczas Siódmej Gali Przedsiębiorczości wieńczącej Konkurs, w której uczestniczyło ponad 200 przedstawicieli lubelskiego biznesu.
zobacz więcej »
 
Jan Gehl w Lublinie
2014-10-20
Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin we współpracy z Radą Kultury Przestrzeni i Ambasadą Królestwa Danii w Polsce mają przyjemność zaprosić na wykład prof. Jana Gehla, pt. "Miasta dla ludzi", który odbędzie się w środę, 22 października, o godzinie 17.00 w Auli Uniwersyteckiej UMCS, na Wydziale Prawa, pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.