strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosport



AKTUALNOŚCI
300 twórców z Polski, Słowacji, Ukrainy, Białorusi i Litwy
2015-07-28
Kolorowe pająki z bibułek i słomy, rzeźby z drewna i gliny, malowane szkło, wyroby prosto spod kowalskiego młota, wiklinowe kosze, ozdoby ręcznie wyplatane ze słomy czy z drutu, koronki, hafty i ludowe zabawki – to wszystko i wiele więcej będzie zobaczyć i kupić podczas Jarmarku Jagiellońskiego, który już za dwa tygodnie (14-16 sierpnia) rozpocznie się na Starym Mieście w Lublinie.
zobacz więcej »
 
Lublin gospodarzem FIVB Volleyball World Grand Prix 2015
2015-07-28
Po raz pierwszy w Lublinie, po raz drugi w naszym kraju będziemy gościć finałowy turniej FIVB World Grand Prix – prestiżowe rozgrywki w żeńskiej siatkówce. W lubelskiej Hali Globus zobaczymy trzy najlepsze drużyny II Dywizji WGP - zespoły Holandii, Portoryko, Czech oraz reprezentację Polski. Stawką jest awans do I Dywizji. Ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie.
zobacz więcej »
 
Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego "Moje miasto bez elektrośmieci"
2015-07-25
Zbliża się kolejna zbiórka elektrośmieci w naszym mieście. Już w najbliższą sobotę (25 lipca) mieszkańcy Lublina będą mogli pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego za darmo w aż sześciu specjalnych punktach zbierania, a nawet bezpośrednio z domu.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w kwartale ulic: Wieniawska, de Tramecourta, Spokojna, Karskiego.
2015-07-24
W związku z budową budynku biurowo-usługowego powstającego przy ul. Wieniawskiej 15a wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w kwartale ulic: Wieniawska, de Tramecourta, Spokojna, Karskiego. Zmiany będą obowiązywały od soboty 25 lipca 2015 do końca lipca 2017.
zobacz więcej »
 
Lublin: miasto młode i dynamiczne – miasto perspektywiczne
2015-07-23
W Lublinie na 9 uczelniach wyższych kształci się ponad 70 tysięcy studentów. Znaczna większość z nich - na kierunkach pożądanych przez pracodawców z sektora BSS. To jeden z czynników, dzięki którym Lublin staje się ważnym ośrodkiem lokalizacji firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) w Polsce.
zobacz więcej »
 
Bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewczynek
2015-07-23
Zapraszamy na bezpłatne szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepienie jest przeznaczone dla 12-letnich dziewcząt tj. urodzonych w 2003 roku mieszkanek Lublina. Jest jedną z form profilaktyki raka szyjki macicy.
zobacz więcej »
 
Aktualizacja Programu Rewitalizacji dla Lublina
2015-07-22
Zachęcamy mieszkańców Lublina do składania projektów do aktualizowanego Programu Rewitalizacji. Karty zgłoszenia projektów dostępne są w zakładce REWITALIZACJA na stronie głównej Urzędu Miasta. Czas na skłdanie propozycji projektów upływa 31 sierpnia br.
zobacz więcej »
 
Magia Carnavalu Sztukmistrzów pod lupą naukowców
2015-07-21
Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów będzie przedmiotem projektu badawczego realizowanego przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS i Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin. Zachęcamy mieszkańców i turystów do udziału w ankiecie.
zobacz więcej »
 
Program Zdrowie dla Lublina 2015 – 2020
2015-07-20
Zachęcamy do zgłaszania opinii i wniosków do projektu „Programu Zdrowie dla Lublina 2015 – 2020”, który zostanie wykorzystany do wyznaczenia kierunków działań na rzecz poprawy stanu zdrowia mieszkańców. Opinie i wnioski można zgłaszać w dniach od 20 lipca do 14 sierpnia 2015 r.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Od jutra zamknięty zostanie odcinek ul. Lotniczej
2015-07-20
Od wtorku do końca sierpnia zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Lotniczej od skrzyżowania z ul. Droga Męczenników Majdanka do ul. Puchacza. Na ten czas objazd zostanie poprowadzony ulicami: Krańcową, Pogodną Plagego i Laśkiewicza, Wrońską.
zobacz więcej »
 
"Wyprawka szkolna" dla uczniów z Lublina
2015-07-20
Możliwość skorzystania z pomocy na dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych mają dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół i placówek na terenie Miasta Lublin w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”. Wnioski należy składać w szkole do dnia 4 września 2015 roku włącznie.
zobacz więcej »
 
Aktywny Senior na Orliku w Lublinie
2015-07-17
Lepsze samopoczucie i poprawa sprawności ruchowej to główne zalety uprawiania sportu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lublina w wieku 50+ do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowo – rekreacyjnych organizowanych w ramach akcji „AKTYWNY SENIOR NA ORLIKU”. Prezentujemy program zajęć.
zobacz więcej »
 
35. rocznica kolejarskiego Lubelskiego Lipca 1980
2015-07-17
Ogólnopolskie obchody 35. rocznicy strajku lubelskich kolejarzy odbędą się w Lublinie w najbliższą niedzielę (19 lipca). Lipcowe wystąpienia pracownicze w Świdniku i Lublinie, w 1980 r., były początkiem polskiej drogi do wolności poprzedzając sierpniowe wystąpienia robotnicze na Wybrzeżu i powstanie NSZZ „Solidarność”.
zobacz więcej »
 
Wizyta gospodarska Prezydenta Krzysztofa Żuka na budowie Basenu Olimpijskiego i ul. Lubelskiego Lipca '80
2015-07-16
Zbliża się do końca realizacja dwóch z kluczowych inwestycji. Dwa miesiące dzielą nas od przekazania basenu olimpijskiego w użytkowanie MOSiRowi i dopuszczenia do ruchu ul. Lubelski Lipiec '80. Dziś obie budowy wizytował Prezydent Krzysztof Żuk.
zobacz więcej »
 
Marcin Gortat Camp 2015 już za nami
2015-07-16
Trzecia edycja obozu szkoleniowego Marcin Gortat Camp już za nami. 200 uczestników trenowało z mistrzem amerykańskiej NBA podczas porannej sesji przeznaczonej dla najmłodszych, i sesji popołudniowej dla młodzieży w ramach kliniki Junior NBA. W tym samym czasie na parkingu przy Hali Globus trwał turniej "Streetball z Mistrzem". Prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia.
zobacz więcej »
 
 




Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.