strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosport


AKTUALNOŚCI
Uczniowie gimnazjów przystąpili do egzaminu
2014-04-23
Gimnazjaliści z całej Polski, w tym uczniowie z lubelskich szkół gimnazjalnych, przystąpili do egzaminu kończącego szkołę. Dziś zmierzą się z zadaniami z części humanistycznej, jutro napiszą test z obszaru matematyczno-przyrodniczego, a w piątek z języka obcego.
zobacz więcej »
 
II Kongres Organizacji Pozarządowych Miasta Lublin
2014-04-23
Jeszcze tylko przez 3 dni można zgłoszać swój udziału w II Kongresie Organizacji Pozarządowych Miasta Lubin i kandydata do Rady Działalności Pożytku Publicznego. Kongres organizowany jest po raz drugi, 10 maja, we współpracy Urzędu Miasta z lubelskim organizacjami pozarządowymi.
zobacz więcej »
 
W Lublinie o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii
2014-04-22
12 maja, w Lublinie odbędzie się konferencja Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej - Energia Jutra. To jedyne w Polsce cykliczne wydarzenie poświęcone zielonej energii o charakterze regionalnym.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w rejonie ul. Mełgiewska-Turystyczna
2014-04-22
W środę (23 kwietnia) od godziny 8:00 planowane jest wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Mełgiewska - Turystyczna - Grafa. Sygnalizacja będzie wyłączona ze względu na prowadzone na niej prace związane z przystosowaniem do budowanej trakcji trolejbusowej na ul. Mełgiewskiej. Włączenie sygnalizacji planowane jest w godzinach wieczornych (po godzinie 18:00).
zobacz więcej »
 
Ludzki wymiar dla Lublina
2014-04-22
ACK Chatka Żaka i Inkubator Medialno-Artystyczny zapraszają na inaugurację Roku Jana Gehla w Lublinie. Wydarzenie pod hasłem "Ludzki wymiar dla Lublina" odbędzie się 22 kwietnia. W programie projekcja filmu "Human Scale" oraz debata z udziałem lubelskich radnych, urzędników i miejskich aktywistów.
zobacz więcej »
 
Lubelskie Dni Seniora
2014-04-22
Już po raz trzeci startują Lubelskie Dni Seniora. Różnorodne wydarzenia, spotkania młodych i starszych osób, będą upowszechniały ideę aktywności społecznej seniorów oraz solidarności międzypokoleniowej.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ul. Głuskiej
2014-04-18
W przyszłym tygodniu wykonawca przystąpi do układania ostatniej wartswy asfaltu na ul. Głuskiej. Roboty będą powodowały utrudnienia w ruchu. Jest to już ostatni etap realizowanej inwestycji.
zobacz więcej »
 
Sportowy weekend w Lublinie (19 - 21 kwietnia)
2014-04-18
W tym tygodniu sportowy weekend wypada w czasie trwania Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie więc w Lany Poniedziałek wyjadą na tor żużlowcy. Drużyna KMŻ Lublin, popularne "Koziołki" zainaugurują na własnym stadionie rozgrywki I ligi żużla, która w tym sezonie wystartuje pod nazwą Nice Polska Liga Żużlowa.
zobacz więcej »
 
Szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących
2014-04-17
Na ostatni tydzień kwietnia zaplanowana jest akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów na kompleksy leśne, pola i łąki również na terenie Lublina lecz z pominięciem terenów zabudowanych.
zobacz więcej »
 
Uroczysty koncert w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
2014-04-17
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zaprasza na uroczysty koncert w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
zobacz więcej »
 
Lublin dofinansuje film Lustra Leszka Mądzika oraz serial Komisarz Maciejewski
2014-04-17
350 000 zł przekaże Lublin na realizację telewizyjną serialu „Komisarz Maciejewski” na podstawie kryminałów lubelskiego pisarza Marcina Wrońskiego produkcji Studia Filmowego Kalejdoskop. 50 000 zł otrzyma z kolei projekt filmu „Lustra Leszka Mądzika" w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, produkcji Stowarzyszenia Telewizji Regionalnej – Stowarzyszenie Europejskie. Tak zarekomendował Sąd Konkursowy Lubelskiego Funduszu Filmowego.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.