strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Zasmakuj się w Europejskim Festiwalu Smaku - 4-7 września w Lublinie
2014-07-22
Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie legendarny zespół Omega, który wystąpi z orkiestrą symfoniczną, druga gwiazda to Shantel Bucovina Club Orchestra – ich przebój Disko Partizani to hit muzyki bałkańskiej. Do tego koncerty: Voo Voo z orkiestrą strażacką, Kayah & Transoriental Orchestra. Europejski Festiwal Smaku to projekt interdyscyplinarny, łączący wielokulturowy smak Lubelszczyzny z muzyką, wystawami, kinem, teatrem i poezją.
zobacz więcej »
 
Lublin miejscem dyskusji o nowym cyrku i sztuce w przestrzeni publicznej
2014-07-22
W środę (23 lipca) w Lublinie rozpocznie się konferencja „Nowy Cyrk i Sztuka w Przestrzeni Publicznej”. Spotkanie będzie poświęcone nie tylko naukowym aspektom badań nad cyrkiem, ale podejmie też próbę integracji środowisk badaczy sztuk performatywnych i twórców związanych z nurtem Nowego Cyrku. Dodatkowo konferencja ma popularyzować cyrk jako dziedzinę sztuki i przedmiot badań.
zobacz więcej »
 
Uroczyste Obchody Święta Policji w Lublinie
2014-07-22
Już po raz 95 policjanci w rocznicę powstania polskiej Policji Państwowej obchodzą swoje święto. Z tej okazji w Lublinie odbyły się oficjalne uroczystości, a także festyn. Uczestnicy mogli zapoznać się ze sprzętem policyjnym, czy uzbrojeniem sekcji antyterrorystycznej.
zobacz więcej »
 
Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin
2014-07-22
Zapraszamy do udziału w siódmej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Celem Konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, naukowców, wynalazców, instytucji i organizacji, które stanowią wizytówkę Lublina i przyczyniają się do rozwoju potencjału gospodarczego naszego miasta.
zobacz więcej »
 
Jeszcze łatwiejszy dostęp do informacji dotyczących Urzędu
2014-07-18
W związku z dużą liczbą zapytań w trybie dostępu do informacji publicznej oraz ich powtarzaniem się, Urząd Miasta Lublin uruchamia rejestr umów zawartych przez Gminę Lublin, a także rejestr wniosków w trybie dostępu do informacji publicznej w wersji online. Rejestry zaczną funkcjonować od 1 sierpnia br. w Biuletynie Informacji Publicznej.
zobacz więcej »
 
Sportowy weekend w Lublinie (19 - 20 lipca)
2014-07-18
Zapraszamy na najciekawsze imprezy sportowe w najbliższą sobotę i niedzielę. Przed nami Otwarte Mistrzostwa Lublina w Streetballu, czy mecz Nice Polska Liga Żużlowej - KMŻ Lublin zmierzy się z GKM Grudziądz.
zobacz więcej »
 
Zwiedzanie Lublina autobusem linii „T”
2014-07-18
W Lublinie rusza wakacyjna linia turystyczna. W autobusie marki Ikarus przewodnik opowie pasażerom o zabytkach i miejscach istotnych dla historii Lublina znajdujących się na trasie przejazdu. Linia „T” będzie kursować w każdą niedzielę lipca i sierpnia.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu
2014-07-17
Dziś rozpoczęła się przebudowa ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Orkana wraz ze skrzyżowaniem i krótkim fragmentem ul. Orkana. W najbliższy weekend zmiany organizacji ruchu zostaną także wprowadzone w związku z przebudową ul. Narutowicza i budową przedłużenia al. Solidarności.
zobacz więcej »
 
V Edycja Carnavalu Sztuk - Mistrzów Lublin 24-27 lipca 2014
2014-07-17
200 godzin występów artystów z kilkunastu państw świata, ponad 80 spektakli ulicznych i 3 dni warsztatów kuglarskich złoży się na piątą, jubileuszową edycję Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Jak co roku lubelski festiwal nowego cyrku zobaczy ponad 100 tys. widzów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
zobacz więcej »
 
Letnie pokazy filmów
2014-07-16
Zapraszamy na cykl pokazów filmowych w ramach projektu Miasto Movie. W każdą środę odbywają się bezpłatne prelekcje prezentujące oblicza różnych miast. Dziś w repertuarze film pt. „Lektor”.
zobacz więcej »
 
Sprawdź jakie wnioski zostały złożone do Budżetu Obywatelskiego
2014-07-16
Prezentujemy listę wszystkich 331 wniosków, które zostały złożone przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego. Teraz powołana komisja analizuje formularze pod kątem formalno-prawnym. Głosowanie nad projektami rozpoczynamy 24 września.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.