strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
2014-09-16
Dziś przy stacji roweru miejskiego przy ul. Bajkowskiego zainaugurowany został tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Prezentacja i przejazdy zabytkowym autobusem Jelcz 272 Mex, darmowe przejażdżki jedynym w Polsce przegubowym trolejbusem marki Solaris Trollino 18 oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską to tylko niektóre z atrakcji, które czekają uczestników.
zobacz więcej »
 
Królewskie słowa na Europejskim Dniu Języków
2014-09-16
„Królewskie słowa” to gra plenerowa – zabawa/nauka językowa dla 4-5-osobowych drużyn. Podczas pięciogodzinnej, emocjonującej rozgrywki zespoły zmierzą się z ponad 40 zadaniami i zagadkami, stawią czoła bestii oraz wytworzą różne przedmioty w manufakturze, poznając przy tym słownictwo związane z kulturą i życiem codziennym innych krajów. Wszystko po to, by stać się nowymi władcami Verbantii!
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Armii Krajowej
2014-09-16
W nocy ze środy na czwartek zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej ul. Armii Krajowej. Udostępnione dla ruchu zostaną zamknięte od końca lipca jezdnie ul. Armii Krajowej i ul. Orkana.
zobacz więcej »
 
Żywienie a zdrowie dziecka
2014-09-16
Lubelskie żłobki wzorem dla innych placówek. Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych i Barbara Puszka, Dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków w Lublinie gościły w programie Pytanie na śniadanie. Miasto Lublin wspólnie z Fundacją Nutricia realizuje w lubelskich żłobkach program "1000 pierwszych dni dla zdrowia dziecka".
zobacz więcej »
 
Piotr Choroś ze Złotym Krzyżem Zasługi
2014-09-16
Piotr Choroś, pracownik Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej. Odznaczenia państwowe wręczył Prezydent RP Bronisław Komorowski.
zobacz więcej »
 
Lubelskie obchody 75. rocznicy napaści Rosji sowieckiej na Polskę
2014-09-16
17 i 18 września odbędą się lubelskie obchody upamiętniające napaść sowiecką na Polskę w 1939 r. W tym czasie obchodzony jest także Dzień Sybiraka.
zobacz więcej »
 
Pożegnanie z Budką Suflera
2014-09-16
Miasto Lublin i Budka Suflera zapraszają na uroczysty, pożegnalny koncert "Memu Miastu na do widzenia". Po 40 latach obecności w Lublinie i na polskim rynku muzycznym zespół kończy działalność. Pożegnanie artystów z lubelską publicznością odbędzie się 18 września na Placu Zamkowym. Wstęp wolny. W związku z koncertem, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wzmacnia kursowanie komunikacji nocnej.
zobacz więcej »
 
Prezentacja Lubelskiego Roweru Miejskiego
2014-09-15
Lubelski Rower Miejski został oficjalnie zaprezentowany podczas rodzinnego pikniku rowerowy nad Zalewem Zemborzyckim. Lubelski Rower Miejski jest drugim największym systemem w Polsce.
zobacz więcej »
 
Raport "Przestrzeń życia Polaków" – konsultacje w Lublinie
2014-09-15
Raport "Przestrzeń życia Polaków" przygotowany z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, przez niezależny zespół ekspertów pod kierownictwem senatora Janusza Sepioła, został skierowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich do konsultacji publicznych. W ramach konsultacji na spotkaniu w Lublinie omówiony zostanie ekonomiczny wymiar urbanizacji i rewitalizacji.
zobacz więcej »
 
Nie truj powietrza, którym oddychasz
2014-09-15
Gmina Lublin realizuje projekt "Nie Truj Powietrza - miej wpływ na to czym oddychasz - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania niskiej emisji". Zanieczyszczenia powietrza powodują pogorszenie stanu zdrowia człowieka, degradację gleby i roślin.
zobacz więcej »
 
75. rocznica obrony Lublina
2014-09-15
16 września odbędą się obchody upamiętniające 75. rocznicę walk z wojskami niemieckimi w obronie Lublina we wrześniu 1939 r. Uczestnicy obchodów złożą hołd żołnierzom września 1939 r. - obrońcom Lublina i Ojczyzny.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.