strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Organizacja ruchu w rejonie cmentarzy oraz funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych
2014-11-01
W celu usprawnienia ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. W 31 października - 3 listopada funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.
zobacz więcej »
 
Młodzieżowa Rada Miasta IX Kadencji
2014-10-31
31 października (piątek) odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin IX kadencji. Młodzi radni wybrali ze swojego grona Przewodniczącego, Wiceprzewodniczących, Skarbnika, Sekretarza, Rzeczników oraz odpowiednie Komisje. Podczas sesji odbyło się także ślubowanie radnych IX kadencji.
zobacz więcej »
 
Boisko rekreacyjne przy ul. Altanowej już gotowe
2014-10-31
Boisko w os. Botanik jest gotowe do gry w piłkę nożną. Dojście do niego zapewnia chodnik biegnący przez wąwóz od ul. Altanowej.
zobacz więcej »
 
Sportowy weekend w Lublinie (31 pażdziernika - 2 listopada)
2014-10-31
Zapraszamy na sportowe emocje w nadchodzący weekend w Lublinie.
zobacz więcej »
 
I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin
2014-10-31
Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin IX kadencji odbędzie się dzisiaj (31 października). Rozpoczęcie obrad nastąpi o godz. 10:00 w sali Rady Miasta Lublin im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski (plac Władysława Łokietka 1)
zobacz więcej »
 
Miejskie stypendia dla studentów i doktorantów
2014-10-31
Dziś (31 października) mija termin składania wniosków o miejskie stypendia dla studentów i doktorantów. Wybitnie uzdolnieni studenci oraz doktoranci, zamieszkujący na terenie Gminy Lublin, których działalność naukowa lub artystyczna może przyczynić się do rozwoju Lublina i regionu lub wnieść znaczący wkład w rozwój nauki, mają możliwość ubiegania się o stypendia naukowe przyznawane przez Prezydenta Miasta Lublin.
zobacz więcej »
 
Europejska Misja Karate w Japonii (13- 20 października)
2014-10-30
Delegacja Polskiego Związku Karate Tradycyjnego w dniach 13- 20 października br. przebywała z oficjalną wizyta w Tokyo (Japonia), w ramach projektu promującego włączenie karate do rodziny dyscyplin olimpijskich.
zobacz więcej »
 
Jubileusz 10 – lecia Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów
2014-10-30
29 października (środa) w Filii Nr 5 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie obchodzono jubileusz 10 – lecia Centrum Aktywizacji i Rozwoju Seniorów. W uroczystości uczestniczyła Pani Monika Lipińska Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.
zobacz więcej »
 
Znamy wyniki pierwszego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie!
2014-10-30
Lublinianie zadecydowali o wydatkowaniu 10 mln zł. W ramach pierwszego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie zrealizowanych zostanie 30 projektów, które otrzymały największą ilość głosów. Na 237 projekty oddano łącznie blisko 47 tys głosów. Największym uzananiem cieszył się projekt D-23 Polepszenie warunków życia zwierząt w lubelskim schronisku, który otrzymał aż 6715 głosów.
zobacz więcej »
 
Ogólnopolska Karta Dużych Rodzin
2014-10-30
29 października w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim miało miejsce uroczyste podpisanie porozumień z ośmioma podmiotami z terenu Województwa Lubelskiego, które przystąpiły do ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin. Gospodarzem spotkania był Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, a uczestniczyli również Pani Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych oraz Pan Marcin Zamoyski, Prezydent Miasta Zamość
zobacz więcej »
 
Otwarcie nowego odziału DPS "Kalina"
2014-10-30
28 października w Domu Pomocy Społecznej „Kalina” przy ul. Kalinowszczyzna 84 odbyła się uroczystość otwarcia nowego oddziału Domu – pierwszej na Lubelszczyźnie i w całym regionie wschodnim polski placówki przeznaczonej dla 25 osób z chorobą Alzheimera i schorzeniami pokrewnymi.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.