strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Sportowy weekend w Lublinie (2 - 3 sierpnia)
2014-08-01
Zapraszamy na wydarzenia sportowe w najbliższą sobotę i niedzielę. Przed nami mecz sparingowy: Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki oraz mecz Nice Polska Liga Żużlowa: KMŻ Lublin zmierzy się z Orzeł Łódź.
zobacz więcej »
 
Festiwal graffiti w Lublinie
2014-08-01
W weekend w Lublinie w ruch pójdą puszki z kolorową farbą. Do dyspozycji artystów graffiti, którzy zjadą do Lublina z różnych stron Europy i świata, będzie m.in. ściana przy hali Globus. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Muralu w naszym mieście odbywa się już po raz czwarty.
zobacz więcej »
 
Remont ul. Narutowicza: od poniedziałku zmiana organizacji ruchu
2014-08-01
Rusza kolejny etap prac na skrzyżowaniu: ul. Narutowicza, ul. Lipowa, al. Piłsudskiego. Od 4 sierpnia prawa strona ulicy Narutowicza na odcinku od ul. Głębokiej w kierunku al. Piłsudskiego będzie wyłączona z ruchu. Ruch w dwóch kierunkach będzie odbywał się po dwóch pasach lewej strony jezdni. Prace potrwają do 14 sierpnia.
zobacz więcej »
 
Zamknięcie dla ruchu odcinka ulicy Walecznych - dziś od godz. 20:00
2014-08-01
Dziś, 1 sierpnia, od godziny 20:00 zostanie zamknięta dla ruchu ulica Walecznych przy skrzyżowaniu z aleją Władysława Andersa od strony ulicy Unickiej. Zostanie zamknięty sam wlot w ulicę Walecznych do skrzyżowania od strony ulicy Unickiej.
zobacz więcej »
 
Urząd Miasta Lublin uruchomił rejestr zawartych umów
2014-08-01
W związku z dużą liczbą zapytań w trybie dostępu do informacji publicznej oraz ich powtarzaniem się Urząd Miasta Lublin uruchomił rejestr umów zawartych przez Gminę Lublin, a także rejestr wniosków w trybie dostępu do informacji publicznej. Rejestry dostępne są w wersji online, na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Zapewnia to jeszcze łatwiejszy dostęp do informacji dotyczących Urzędu.
zobacz więcej »
 
Ostrzeżenie o burzach z gradem z dnia 1.08.2014 r.
2014-08-01
Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz ...
zobacz więcej »
 
Rozpoczęcie remontu ulicy Daszyńskiego w Lublinie
2014-07-31
Lubelskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych od 5 sierpnia (wtorek) przystępuje do robót drogowych na ulicy Ignacego Daszyńskiego. Prace zakładają remont chodników oraz nawierzchni jezdni. Prace rozpoczną się od rozbiórki krawężników.
zobacz więcej »
 
Otwarcie Centralnego Placu Zabaw
2014-07-31
Już jutro (1 sierpnia) mieszkańcy Lublina, zarówno młodsi jak i starsi, będą mogli skorzystać z nowego placu zabaw w Lublinie. To nowa przestrzeń w mieście, gdzie pojawi się wiele atrakcji, tu będą odbywały się pokazy, warsztaty czy koncerty. Centralny Plac Zabaw powstanie na placu przy budynku Centrum Kultury.
zobacz więcej »
 
Specjalna linia autobusowa uruchomiona na czas trwania remontu ul. Łęczyńskiej
2014-07-31
Od 1 sierpnia zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa, która ułatwi poruszanie się komunikacją miejską na czas trwania remontu ul. Łęczyńskiej. Tymczasowa linia nr 709 będzie kursowała na trasie Mełgiewska WSEI - Gospodarcza - Hutnicza - Łęczyńska (do przystanku Przyjaźni 01). Autobusy w dzień powszedni, w godzinach szczytu będą jeździły co 20 minut, natomiast poza szczytem oraz w sobotę i w niedzielę co pół godziny.
zobacz więcej »
 
Lubelskie obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
2014-07-30
1 sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego oraz „Akcji Burza” na Lubelszczyźnie. W Lublinie odbędą się oficjalne obchody 70. rocznicy wydarzeń.
zobacz więcej »
 
Żydowskie wesele w Lublinie
2014-07-30
Inscenizacja ślubu żydowskiego to unikalne w skali kraju wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz cyklicznych imprez wielokulturowego Lublina. Stare Miasto w najbliższy weekend przybliży uczestnikom radość smakowania potraw żydowskich oraz tradycję z pogranicza, religii, nauki, teatru i muzyki. Festiwal kuchni i tradycji żydowskiej odbędzie się w Lublinie w najbliższy weekend (2, 3 sieprnia).
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.