strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Lublin Sportival 2015 już w najbliższy weekend!
2015-05-30
Jeśli ktoś zastanawiał się jak wygląda trasa dirtowa, która składa się z: 400 ton gliny, 2000 metrów drewna i 40 ton rusztowań to ma szanse przekonać się o tym podczas Lublin Sportival, który startuje już w najbliższy weekend (29 – 31 maja). Plac Zamkowy w Lublinie zamieni się w tor zmagań dyscyplin sportowych i powietrznych ewolucji, wykonywanych przez zawodowców, w ramach czterech stref sportowych: Rowerowej i Moto Trial, Deskorolki, Sportowego Miasteczka Festiwalowego oraz Wakestrefa nad Zalewem Zemborzyckim.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na ul. Poligonowej, ul. Kunickiego i pl. Zamkowym
2015-05-30
W związku z budową ul. Poligonowej, przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Kunickiego i festynem "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna", od początku przyszłego tygodnia na wyżej wymienionych ulicach zaczną obowiązywać projekty tymczasowej organizacji ruchu.
zobacz więcej »
 
"Moje miasto bez elektrośmieci" - zbiórka elektrośmieci (30 maja)
2015-05-30
W ostatnią sobotę maja odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci w naszym mieście. Już 30 maja mieszkańcy Lublina będą mogli pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego za darmo w aż sześciu specjalnych punktach zbierania, a nawet bezpośrednio z domu.
zobacz więcej »
 
Zmiany w organizacji ruchu na czas drugiej edycji Lublin Sportival
2015-05-30
Już najbliższy weekend, w związku z organizacją drugiej edycji Lublin Sportival, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zmiany obejmą pl. Zamkowy i ul. Kowalską.
zobacz więcej »
 
Prezydent Krzysztof Żuk Ambasadorem Targów 2014
2015-05-29
Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, otrzymał tytuł Ambasadora Targów 2014, przyznawany przez Ministra Gospodarki i Polską Izbę Przemysłu Targowego. Wyróżnieniem doceniani są przedstawiciele świata biznesu, nauki lub polityki, którzy przyczyniają się do rozwoju przemysłu targowego w Polsce i popularyzacji idei targów.
zobacz więcej »
 
I Wojewódzki Festyn "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczna Lubelszczyzna" (1 czerwca)
2015-05-29
Z okazji Dnia Dziecka w poniedziałek (1 czerwca) odbędzie się I Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła –Bezpieczna Lubelszczyzna”. Na Placu Zamkowym oraz na Błoniach przy Zamku Lubelskim zorganizowane zostaną m.in. pokazy służb ratowniczych, gry i zabawy dla dzieci, miasteczko rowerowe oraz punkty konsultacyjne MOPR i MONAR.
zobacz więcej »
 
Wszystkie dzieci na start - wyścigi rowerkowe
2015-05-29
Wyścigi Rowerkowe dla dzieci odbędą się w Lublinie w niedzielę (7 czerwca) o godzinie 12:00. MetLife Tour Kocham Rowerek 2015 to szósta edycja wyścigów i rodzinny piknik przy Stadionie Miejskim Arena Lublin. Udział w wyścigu jest bezpłatny. W programie m.in. Miasteczko rowerowe, pogadanki o bezpieczeństwu na drodze i tor przeszkód do nauki jazdy.
zobacz więcej »
 
Festyn Rodzinny z Miejskim Zespołem Żłobków w Lublinie
2015-05-29
Festyn Rodzinny zorganizowany z myślą o rodzicach i opiekunach małych dzieci odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (1 czerwca) o godzinie 14.00, na terenie Parafii Rzymskokatolickiej Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu przy al. Kraśnickiej 76 w Lublinie. Zapraszamy!
zobacz więcej »
 
Dodatkowe terminy badań przesiewowych Programu „PoZdro!”
2015-05-29
Uczniowie pierwszych klas gimnazjalnych z Lublina mogą skorzystać z badań przesiewowych podczas dwóch dodatkowych terminów. Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach prowadzonych przez Fundację Medicover, organizatora Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!”, wystarczy zgoda opiekuna.
zobacz więcej »
 
Przedszkolaki wiedzą jak „bawić się zdrowo i sportowo”
2015-05-29
Miniolimpiada profilaktyczno – sportowa przedszkolaków „Baw się zdrowo i sportowo” w ramach profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, w szczególności dla dzieci i młodzieży odbędzie się we wtorek (2 czerwca) w godz. 9:30 – 11:45 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.
zobacz więcej »
 
X Ekopiknik Rodzinny (31 maja)
2015-05-29
X Ekopiknik Rodzinny połączony z X Maratonem Leszczowym odbędzie się w niedzielę (31 maja) w godzinach 12:00-19:00 na terenie Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Gościem muzycznym imprezy będzie zespół Recykling Band, który gra na instrumentach wykonanych z odpadów przeznaczonych do recyklingu.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.