strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosportAKTUALNOŚCI
Organizacja ruchu w rejonie cmentarzy oraz funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych
2014-11-01
W celu usprawnienia ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. W 31 października - 3 listopada funkcjonariusze Policji będą kierować ruchem w godzinach jego największego nasilenia. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.
zobacz więcej »
 
Dyskusja publiczna nad planem zagospodarowania Podzamcza
2014-10-24
Dyskusja publiczna nad przyjętymi rozwiązaniami zamknęła etap wyłożenia projektu planu Podzamcza do wglądu publiczego. Uwagi do projektu planu należy składać do 7 listopada.
zobacz więcej »
 
Lublin wysoko w rankingach!
2014-10-24
Lublin zajmuje wysokie miejsca w rankingu wyników edukacyjnych polskich metropolii przeprowadzonego przez niezależne organizacje MamPrawoWiedziec oraz Mojapolis.pl. Pod uwagę wzięto osiągnięcia uczniów na egzaminach po szóstej klasie szkoły podstawowej oraz maturze na poziomie podstawowym z języka polskiego i matematyki.
zobacz więcej »
 
Otwarcie wystawy "Od Soboru do kanonizacji"
2014-10-24
Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych Katarzyna Mieczkowska-Czerniak wzięła udział w otwarciu wystawy "Od Soboru do kanonizacji", którą można oglądać w krużgankach klasztoru Dominikanów.
zobacz więcej »
 
Happening "Pierwszy krok" pod Ratuszem
2014-10-24
Pod lubelskim Ratuszem odbyła się dziś inauguracja projektu Fundacji „Tu obok”: „Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej". W happeningu „Pierwszy krok” wziął udział Prezydent Krzysztof Żuk, przebywający w Lublinie prof. Jan Gehl oraz Prezes Fundacji Marta Kurowska.
zobacz więcej »
 
Sportowy weekend w Lublinie (24-26 pażdziernika)
2014-10-24
Zapraszamy na sportowy weekend w Lublinie. W nadchodzących dniach na sportowe emocje mogą liczyć kibice piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej kobiet i mężczyzn oraz futsalu.
zobacz więcej »
 
II konsultacje społeczne dotyczące strategii realizacji systemu dróg rowerowych w mieście Lublin
2014-10-24
W dniach od 24 października do 4 listopada b.r. odbędzie się II runda konsultacji społecznych w ramach której będzie można zgłaszać uwagi do Strategii, a w szczególności uwagi dotyczące proponowanego układu tras rowerowych.
zobacz więcej »
 
Otwarcie DPS „Kalina” dla 25 osób z chorobą Alzheimera
2014-10-24
We wtorek (28 października) o godz. 11.00 w Domu Pomocy Społecznej „Kalina” przy ul. Kalinowszczyzna 84 odbędzie się uroczystość otwarcia nowego oddziału Domu przeznaczonego dla 25 osób z chorobą Alzheimera.
zobacz więcej »
 
IV Niedzielne Świętowanie z Muzyką u św. Józefa
2014-10-24
W ramach cyklu koncertów muzyki sakralnej w niedzielę (26 października) odbędzie się IV Niedzielne Świętowanie z Muzyką u św. Józefa. W Kościele pw. Św. Józefa przy ul. Filaretów 7 o godzinie 15:00 wystąpi Mieczysław Szcześniak.
zobacz więcej »
 
Projekt zagospodarowania dla rejonu ul. Kapucyńskiej
2014-10-23
Projekt planu zagospodarowania Śródmieścia w obszarze ulic: Krakowskie Przedmieście, Kapucyńska, Prezydenta Gabriela Narutowicza, Peowiaków, Tadeusza Kościuszki jest już gotowy i wyłożony do wglądu publicznego. Dokument uwzględnia ochronę zabytków, zachowanie Placu Czechowicza oraz tzw. Placu przed PDT-em, realizację nowej zabudowy usługowej, w tym rozbudowę teatru.
zobacz więcej »
 
Spotkanie z Janem Gehlem
2014-10-23
We wtorek na Wydziale Prawa i Administracji UMCS odbył się wykład wybitnego urbanisty Jana Ghela, w którym uczestniczył Prezydent Krzysztof Żuk. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.