strona główna mapa serwisu


Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki (dowiedz się więcej).


lublin.eu kulturagospodarkaniepelnosprawnifunduszengosport


AKTUALNOŚCI
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ul. Głuskiej
2014-04-18
W przyszłym tygodniu wykonawca przystąpi do układania ostatniej wartswy asfaltu na ul. Głuskiej. Roboty będą powodowały utrudnienia w ruchu. Jest to już ostatni etap realizowanej inwestycji.
zobacz więcej »
 
Sportowy weekend w Lublinie (19 - 21 kwietnia)
2014-04-18
W tym tygodniu sportowy weekend wypada w czasie trwania Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie więc w Lany Poniedziałek wyjadą na tor żużlowcy. Drużyna KMŻ Lublin, popularne "Koziołki" zainaugurują na własnym stadionie rozgrywki I ligi żużla, która w tym sezonie wystartuje pod nazwą Nice Polska Liga Żużlowa.
zobacz więcej »
 
Szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących
2014-04-17
Na ostatni tydzień kwietnia zaplanowana jest akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów na kompleksy leśne, pola i łąki również na terenie Lublina lecz z pominięciem terenów zabudowanych.
zobacz więcej »
 
Lubelskie Dni Seniora
2014-04-17
Zaraz po świętach startują Lubelskie Dni Seniora. Już po raz trzeci różnorodne wydarzenia, spotkania młodych i starszych osób, będą upowszechniały ideę aktywności społecznej seniorów oraz solidarności międzypokoleniowej.
zobacz więcej »
 
Uroczysty koncert w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
2014-04-17
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zaprasza na uroczysty koncert w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
zobacz więcej »
 
Lublin dofinansuje film Lustra Leszka Mądzika oraz serial Komisarz Maciejewski
2014-04-17
350 000 zł przekaże Lublin na realizację telewizyjną serialu „Komisarz Maciejewski” na podstawie kryminałów lubelskiego pisarza Marcina Wrońskiego produkcji Studia Filmowego Kalejdoskop. 50 000 zł otrzyma z kolei projekt filmu „Lustra Leszka Mądzika" w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, produkcji Stowarzyszenia Telewizji Regionalnej – Stowarzyszenie Europejskie. Tak zarekomendował Sąd Konkursowy Lubelskiego Funduszu Filmowego.
zobacz więcej »
 
Sektor nauki przystąpił do Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego
2014-04-16
Zastępca Prezydenta Monika Lipińska oraz Rektorzy 9 uczelni i szkół wyższych (UMCS, KUL, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji, Wyższa Szkoła Nauk Społecznych oraz Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie) podpisali wczoraj deklarację o przystąpieniu do Lubelskiego Partnerstwa Publiczno-Społecznego sektora nauki.
zobacz więcej »
 
Zaczynamy "Sezon Lublin 2014"
2014-04-16
Już po raz trzeci zapraszamy mieszkańców Lublina do udziału w "Sezonie Lublin", cyklu imprez zorganizowanym specjalnie na rozpoczęcie sezonu turystycznego w naszym mieście. "Sezon Lublin 2014. Zapraszam na szlak" odbędzie się podczas długiego weekendu majowego, w dniach 25 kwietnia - 4 maja 2014 r.
zobacz więcej »
 
Procesje Drogi Krzyżowej
2014-04-15
Informujemy o procesjach, które przejdą ulicami miasta w Wielki Piątek i Wielkanoc.
zobacz więcej »
 
W okresie świątecznym przywrócony zostanie ruch na obu wiaduktach w al. Smorawińskiego
2014-04-15
Między 15 a 24 kwietnia dostępne dla ruchu będą oba wiadukty w al. Smorawińskiego znajdujące się w pobliżu DH Orfeusz. Po tym czasie wykonawca rozpocznie przebudowę obiektu południowego, który na czas prac zostanie zamknięty dla ruchu.
zobacz więcej »
 
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ul. Jaczewskiego
2014-04-14
W związku z pracami MPWiK, dziś wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Prusa, Jaczewskiego, Północna, Biernackiego oraz prawy pas ruchu na ul. Jaczewskiego.
zobacz więcej »
 
 
Designed by DUOGRAPH © 2007   CMS mPortal 2.10 © COIG-SOFTWARE sp. z o.o.